Návody a nápověda

Google Meet snadno a rychle.mp4

Google Meet snadno a rychle

Kvůli šíření viru COVID-19 došlo k přerušení činnosti řady sokolských žup i tělocvičných jednot. Víme, že spousta z vás si přeje nadále zachovat čilý spolkový život, přestože se naši členové nemohou aktivit účastnit osobně. Vzhledem k těmto okolnostem chceme nabídnout možnost všem uživatelům sokolského Gmailu (účty tělocvičných jednot, sokolských žup i individuálních činovníků) využít více nástrojů pro vzdálenou komunikaci prostřednictvím aplikace Hangouts Meet.

Tato aplikace je určena pro videohovory a videokonference s desítkami připojených uživatelů a může být využita např. pro operativní porady, jednání, přednášky, konference, živě přenášené cvičení apod. Pro její používání stačí pouze počítač s prohlížečem Chrome, webová kamera a mikrofon, případně chytrý mobilní telefon s aplikací Hangouts meet. Používání aplikace je zdarma. Pro zahájení videokonference je potřeba mít pouze jeden aktivní účet v sokolském Gmailu, ostatní uživatelé, kteří se k hovoru připojí, nemusí mít žádný účet zřízen.

Pro snadnější používání jsme pro Vás připravili jednoduchý návod, jak aplikaci používat a instruktážní video.

Základní návod k použití aplikace je také zde.

Jak se přihlásit do Gmailu (váš účet v doméně sokol.eu)

Krátký videonávod, jak se přihlásit do Google účtu, který je vaší branou nejen do Gmailu, ale i k dalším službám, jako je Disk Google, sdílený kalendář, aplikace pro správu kontaktů a std.

Jak změnit heslo do Google účtu (v doméně sokol.eu)

Videonávod na změnu hesla k vašemu účtu.

Změna hesla je prvním důležitým krokem k zabezpečení vašich dat.

Oct 13, 2019 10:46 PM - Edited.webm

Jak odeslat svůj první e-mail z Google účtu v (v doméně sokol.eu)

Ukážeme si, jak vytvořit a odeslat první e-mail v nové schránce.

Přidání emailové adresy do Gmailu (např. seznam.cz).mp4

Jak přidat současnou emailovou adresu do Google účtu v sokol.eu (např. seznam.cz)

Videonávod na přidání jiné e-mailové schránky pod G Suite. Vhodné, pokud chcete zachovat svojí stávající e-mailovou schránku, např. u seznam.cz apod. Omluvte zhoršenou kvalitu zvuku.

Oct 13, 2019 11:09 PM.webm

Základní orientace v systému Google (v doméně sokol.eu)

Představíme si základní uživatelské rozhraní v prostředí G Suite.

Oct 13, 2019 11:34 PM.webm

Jak vytvořit svou první fotogalerii a poslat ji ostatním? (v doméně sokol.eu)

Ukážeme si jak můžete snadno a rychle vytvořit fotogalerie z akcí a poslat je ostatním.

Oct 14, 2019 12:03 AM.webm

Jak pracovat s přílohami doručenými do sokolského Gmailu? (v doméně sokol.eu)

V e-mailech jsou často přiloženy přílohy. Ukážeme si jak lze snadno přílohy zobrazit, uložit, stáhnout, případně upravit.