Technické informace

• Odesílat a přijímat poštu v programu Gmail bude možné od 21. srpna 2019, 10:00 hod. Po tomto datu již nebude Lotus Notes přijímat ani odesílat žádnou novou poštu. Od 21. do 29. srpna budeme ještě postupně systém ladit a nastavovat – buďte prosím trpěliví a tolerantní v případě nedostatků.

• Vaše uložené kontakty: po aktivaci Vašeho nového uživatelského účtu v Gmailu Vám ještě nahrajeme uložené kontakty z programu Lotus Notes ve vašem počítači. Tento import bude z důvodu technických omezení nutné provést osobně, přímo z počítače kde máte nainstalovaný program Lotus Notes. Postupně Vás budeme kontaktovat a domluvíme vhodný termín a čas, kdy budou kontakty nahrány. Se žádostí o urgentní import kontaktů se můžete obracet na Milana Hybnera (mhybner@sokol.eu, +420257007228, +420603290788) nebo Martina Chlumského. Pro uživatele se sídlem mimo Tyršův dům připravíme stručný návod jak kontakty importovat svépomocí.

• Při migraci e-mailů nebyly přesunuty přílohy větší než 25 MB. Jedná se o technické omezení, které nemá vliv na provoz e-mailů. Přílohy však bude nutné z Vaší strany stáhnout z programu Lotus Notes a uložit na Váš disk. Více informací k této části zašleme v následujících dnech konkrétním uživatelům, kterých se to týká.

• Stará pošta: I po přechodu na nový systém bude až do 31. března 2020 možný přístup do programu Lotus Notes, kde zůstane uchovaná „stará” pošta – jen již nebude možné z programu Lotus Notes přijímat a odesílat poštu novou.

• Pro nejlepší funkčnost systému Vám doporučujeme používat pro práci internetový prohlížeč Chrome. Ke stažení zde: https://www.google.com/intl/cs_CZ/chrome/

• Při aktivaci Vašeho účtu doporučujeme zadat Vaše mobilní telefonní číslo. Zadání vašeho čísla zvýší zabezpečení účtu a vašich dat. Číslo se používá jako ověření identity a v případech, že je nějaká aktivita na účtu vyhodnocena jako podezřelá.

Hlavní výhody nového systému

Spolupracujte odkudkoli

Spolupracujte na stejném souboru najednou a z jakéhokoli zařízení. Změny se ukládají automaticky v reálném čase – už žádné problémy s neaktuálními verzemi a přeposílání dokumentů e-mailem.

Vše pohromadě na jednom místě

Ukládejte své soubory na jedno zabezpečené místo, ke kterému budou mít přístup všichni členové týmu z jakéhokoli zařízení.

Rozhodujte se rychleji a společně s ostatními

Spojte se s celým týmem bez ohledu na to, kde se jeho členové nacházejí, pomocí bezproblémových videokonferencí v rozlišení HD, které zahájíte jediným kliknutím.