NÁVODY

Jak na formuláře?

Formuláře Google jsou výborný nástroj pro sběr dat, například přihlášek, dotazníků, rezervací apod. Martin Krček, certifikovaný google trenér ve videu ukáže jak snadno vytvořit přihlášku na výlet, prezenční listinu na akci nebo jak aktivovat upozornění na novou odpověď po odeslání formuláře.

6 Tipů na zabezpečení sokolského gmailu

Svým sokolským gmailem ovládáte máte přístup k velkému množství dat, které v Sokole máme. Připravili jsme pro vás sérii návodných videí s praktickými návody. Začínáme 6 tipy na zabezpečení sokolského gmailu - například dvoufázové ověření vstupu do účtu a další vychytávky. Video má cca 13 minut a připravil je Martin Krček, který je certifikovaným trenérem od Google. Google je technologickým partnerem České obce sokolské, za což mu velice děkujeme.

Jak na vyhledávání v sokolském gmailu

Svým sokolským gmailem ovládáte máte přístup k velkému množství dat, které v Sokole máme. Připravili jsme pro vás sérii návodných videí s praktickými návody. Součástí sokolského Gmailu je i uložiště pro spolkové dokumenty, a prostor kam může uživatel sokolského Gmailu ukládat své soubory, fotky, dokumenty apod. A těch může být opravdu hodně! Aby jste vždy našli přesně to, co hledáte, existuje velký pomocník – vyhledávání. Martin Krček, certifikovaný google trenér ve videu ukáže jak efektivně a rychle nalézt to, co právě potřebujete.

Jak na kalendář v gmailu

Svým sokolským gmailem ovládáte máte přístup k velkému množství dat, které v Sokole máme. Připravili jsme pro vás sérii návodných videí s praktickými návody. Kalendář Google je výborný nástroj na plánování času, organizaci schůzí, nebo třeba vedení přehledu obsazení tělocvičny. Martin Krček, certifikovaný google trenér ve videu ukáže jak využít kalendář naplno.

Google Meet snadno a rychle.mp4

Google Meet snadno a rychle

Aplikace Google Meet je určena pro videohovory a videokonference s desítkami připojených uživatelů a může být využita např. pro operativní porady, jednání, přednášky, konference, živě přenášené cvičení apod. Pro její používání stačí pouze počítač s prohlížečem Chrome, webová kamera a mikrofon, případně chytrý mobilní telefon s aplikací Google Meet. Používání aplikace je zdarma. Pro zahájení videokonference je potřeba mít pouze jeden aktivní účet v sokolském Gmailu, ostatní uživatelé, kteří se k hovoru připojí, nemusí mít žádný účet zřízen.

Pro snadnější používání jsme pro Vás připravili jednoduchý návod, jak aplikaci používat a instruktážní video. Základní návod k použití aplikace je také zde.

Jak se přihlásit do Gmailu (váš účet v doméně sokol.eu)

Krátký videonávod, jak se přihlásit do Google účtu, který je vaší branou nejen do Gmailu, ale i k dalším službám, jako je Disk Google, sdílený kalendář, aplikace pro správu kontaktů a std.

Jak změnit heslo do Google účtu (v doméně sokol.eu)

Videonávod na změnu hesla k vašemu účtu.

Změna hesla je prvním důležitým krokem k zabezpečení vašich dat.

Oct 13, 2019 10:46 PM - Edited.webm

Jak odeslat svůj první e-mail z Google účtu v (v doméně sokol.eu)

Ukážeme si, jak vytvořit a odeslat první e-mail v nové schránce.

Gmail a Seznam.mp4

Jak přidat současnou emailovou adresu do Google účtu v sokol.eu (např. seznam.cz)

Videonávod na přidání jiné e-mailové schránky pod G Suite. Vhodné, pokud chcete zachovat svojí stávající e-mailovou schránku, např. u seznam.cz apod. Omluvte zhoršenou kvalitu zvuku.

Oct 13, 2019 11:09 PM.webm

Základní orientace v systému Google (v doméně sokol.eu)

Představíme si základní uživatelské rozhraní v prostředí G Suite.

Oct 13, 2019 11:34 PM.webm

Jak vytvořit svou první fotogalerii a poslat ji ostatním? (v doméně sokol.eu)

Ukážeme si jak můžete snadno a rychle vytvořit fotogalerie z akcí a poslat je ostatním.

Oct 14, 2019 12:03 AM.webm

Jak pracovat s přílohami doručenými do sokolského Gmailu? (v doméně sokol.eu)

V e-mailech jsou často přiloženy přílohy. Ukážeme si jak lze snadno přílohy zobrazit, uložit, stáhnout, případně upravit.